Zahrádkářská kolonie v Brandýse ustoupí obchoďáku

Lidé v Brandýse nad Labem přijdou o jednu z posledních zahrádkářských kolonií. Místo ní vyroste nové obchodní centrum. Stavbě dali zelenou tamní zastupitelé, když odsouhlasili výměnu pozemku v centru města za zahrádky na jeho okraji. Místní nové obchodní centrum nechtějí, bojí se hlavně nárůstu dopravy.

Video V Brandýse nad Labem vyroste nový hypermarket
video

V Brandýse nad Labem vyroste nový hypermarket

Na městském pozemku v průmyslové zóně Brandýsa je nyní asi 15 zahrádek, které mají tamní obyvatelé v pronájmu. „Ti zahrádkáři to mají pronajaté od města, ale od počátku vědí, že jsou tam v nájmu a ta nájemní smlouva je kdykoli vypověditelná,“ uvedl už dříve starosta města Ondřej Přenosil (ODS). 

Radnice dostane za zahrádkářskou kolonii dvojnásobně větší pozemek v centru města. Pro směnu hlasovalo celkem dvanáct zastupitelů, šest bylo proti a dva se hlasování zdrželi.

Pozemek v centru leží nedaleko brandýského náměstí v části, která je ze dvou stran obklopena sídlišti. V blízkosti se už začal před dvěma lety budovat park, nyní bude možné obě zóny spojit a vytvořit větší odpočinkový park. V plánu je i obnova Vinořského potoka, který byl před čtyřiceti lety sveden do trubek a zasypán.

Lidé musí opustit zahrádky do září. Stavba nového obchodního centra začne příští rok.