Majitelé obchodů v Českém Krumlově uspěli s peticí proti trhovcům

Český Krumlov – V Českém Krumlově se rozhořel spor mezi trhovci a prodejci v kamenných obchodech. Trhy se totiž letos kvůli natáčení filmu nemohou konat jako jindy na zámku, stánkaři se proto chtěli přesunout do centra města. Jenže pro majitele obchodů by to byla nevítaná konkurence uprostřed hlavní sezony. Sepsali proto petici a město nakonec stánky na novém místě nepovolilo.

Video Radnice přesun trhů nepovolila
video

Radnice přesun trhů nepovolila

Trhy na českokrumlovském zámku organizuje Hanička Pelzová, i na letošek už měla domluvené stánkaře a podepsané smlouvy. Kvůli natáčení filmu však musela hledat jiné místo. Volba proto padla na Širokou ulici.

Jenže to se nelíbilo místním obchodníkům. Pro jejich výrobky ze skla, kůže nebo textilu to byla nevítaná konkurence. Proto sepsali petici: V Široké ulici je celkem 17 obchodů, pod petici se ale podepsalo i 50 obchodníků ze sousedních ulic. „Proč před obchody s řemeslem stavět vlastně další obchody s řemeslem – celoročně městu platíme nájem, splácíme hypotéky,“ uvedla iniciátorka petice Renata Dvořáková.  

Radní jejich výzvu vyslyšeli a přesunutí trhů do historického centra zakázali. „Preferujeme ty, kteří jsou zde celý rok, není možné je připravovat o tržby zrovna v sezoně,“ říká místostarosta Krumlova Josef Hermann (KDU-ČSL). Čtyři velké trhy pořádané v rámci městských slavností podnikatelé akceptují. Proti jakýmkoli dalším ale chtějí bojovat stejným způsobem.