Nebezpečné křižovatky straší obce na Karlovarsku, změna je v nedohlednu

Kalovy Vary - Starostové, ale i řidiči kritizují nebezpečné odbočky z mezinárodní silnice u Karlových Varů. Často tam dochází k vážným dopravním nehodám. Obyvatelé i starostové obcí uvažují o petici, která by přiměla úřady situaci řešit.

Video Starostové i řidiči kritizují nebezpečné odbočky z R6
video

Starostové i řidiči kritizují nebezpečné odbočky z R6

Z přetížené R6 za Karlovými Vary chybí do okolních obcí odbočovací pruhy. Během posledních čtrnácti dnů se tu staly už dvě vážné nehody. „Tyto úseky patří mezi riziková místa, kde dochází k častým dopravním nehodám,“ uvedla mluvčí Policie Karlovarského kraje Zuzana Týřová.

Na nebezpečnou odbočku upozorňují i podomácku vyrobené šipky. Na stromy je připevnili sami řidiči ze Stružné. Stížnosti starostů zatím k úpravě nebezpečných míst nepomohly. „Bohužel nám říkají, že se můžeme dočkat změny, až když bude výstavba a bude pokračování R6,“ podotkla starostka Stružné Zuzana Večerková.

Obyvatelé Andělské Hory plánují petici na snížení rychlosti. „Je možné vypracovat nějaký bezpečnostní audit. A třeba udělat značení, nejlepší jsou odbočovací pruhy, ale to je velmi investičně náročné. Náš zájem je tam vybudovat dálnici,“ podotkl náměstek hejtmana pro dopravu Petr Navrátil. Ředitelství silnic a dálnic teď dokončuje analýzu nebezpečných míst v kraji a dálnic bezpečnost na křižovatkách u Stružné a Andělské hory znovu prověří.