Policie hledá taxikáře z Prahy pohřešovaného od pondělí

Praha - Policisté pátrají po devětadvacetiletém Miloši Novákovi, který pracoval v hlavním městě jako taxikář. Naposledy byl viděn v pondělí ráno v Praze 6 a od té doby o něm nemá jeho rodina žádné informace. Případ převzali detektivové, kteří vyšetřují nedávné vraždy tří taxikářů v Praze.

Novák bydlí na Kolínsku a k práci používal vůz značky Fiat Dobló s registrační značkou 2SX 8818. Muž je 170 až 175 centimetrů vysoký, střední postavy, má hnědé vlasy i oči. Na čele a na břiše má jizvu a na levém a pravém předloktí má mateřská znaménka. Jakékoli informace o taxikáři mohou lidé sdělit policii prostřednictvím linky 158 nebo na kterékoliv jejich služebně.

První vražda taxikáře, kterou detektivové vyšetřují, se stala počátkem letošního února. Tělo dvaačtyřicetiletého muže se našlo v zaparkovaném autě v Lužické ulici v Praze 2. Další dvě vraždy přibyly v dubnu, mrtví taxikáři tentokrát leželi na polní cestě u Uhříněvsi. Pachatel či pachatelé vražd si řidiče vždy zastavili v centru Prahy a požádali o odvoz na okraj města. Policie v souvislosti s tím pak varovala řidiče taxíků před nebezpečím, které jim hrozí.

Pohřešovaný taxikář Miloš Novák
Zdroj: Policie ČR

Policie zveřejnila podobiznu muže, po kterém v souvislosti s těmito vraždami pátrá. Může jít o svědka, ale možná i přímo o vraha. Detektivům se taky přihlásil člověk, který nabídl stotisícovou odměnu za informace, které povedou k dopadení útočníka.

Pravděpodobná podoba svědka vražd taxikářů
Zdroj: Policie ČR

Vrah tří pražských taxikářů zřejmě nezabíjel ze zištných důvodů, nejspíš tak nešlo o loupežné vraždy. Policie totiž na místě činu našla v jednom případě tablet a dvěma zabitým nechyběly ani jejich mobily. Podle policejní psycholožky Ludmily Čírtekové může jít o sériové vraždy. Ty nejsou na našem území příliš časté, přesto i v české historii se takovéto trestné činy objevují.