Pozor na krádeže v kempech

Praha – Policie začala častěji hlídkovat v kempech. Jen na jihu Moravy už lidé od začátku sezony nahlásili přes 120 krádeží. Zloději přitom berou věci ze stanů, chatek i aut. Hosté přicházejí také o dost peněz. Kartami se totiž na většině míst platit nedá, a tak u sebe lidé mívají větší hotovost.

Policisté na obchůzce často narazí na otevřený stan, chatku bez dozoru nebo v autě ponechanou elektroniku. Právě proto turisty neustále varují a vybízejí k opatrnosti. Někdy však zloději stihnou využít příležitosti. Jenomže bez hotovosti, byť menší, se turisté neobejdou. Kartou platit nejde a k nejbližšímu bankomatu je to třeba i 11 kilometrů. 

Vlastimil Suchánek, vedoucí autokempu Merkur, Pasohlávky:

„Problémy byly vždycky zejména v tom, že banky chtěly mít záruku nějakého objemu peněz, které z toho bankomatu budou vybírány. To my nemůžeme garantovat.“ 


Obrana proti zlodějům přitom není tak složitá. Kempy většinou nabízejí úschovnu motorek i kol. Cennosti zase pohlídají na recepci nebo v trezorech. Ubytovaní to ale příliš nevyužívají. Stany se dají aspoň zčásti zabezpečit zámkem na zip nebo i minialarmem, který se spustí, když detekuje pohyb.