Plavební komora na řece Moravě se proměnila ve fotografickou galerii

Uherské Hradiště V netradiční galerii se proměnila plavební komora Kunovský les na řece Moravě nedaleko Uherského Hradiště. Čekání na vyrovnání hladin v plavební komoře zpříjemní umělecký zážitek. Stěny totiž zdobí vodní zátiší, která autor Milan Zámečník fotografoval z rybí perspektivy.

Dost už bylo leteckých snímků, řekl si fotograf Milan Zámečník a namísto ptačí perspektivy nabídl pohledy z perspektivy rybí. Víc než čtyřicítka fotografií ukazuje běžně nepřístupná anebo nepovšimnutá místa v okolí, meandry i slepá ramena řeky Moravy. Většina fotografií vznikla na jaře, na podzim a v zimě. „Ta mlha jim dala úžasnou atmosféru, protože většina vodáků řeku zná z období, kdy je zalitá sluníčkem a kdy se všichni opalují. A já jsem tu potkal akorát nějaké kačeny a to bylo všechno,“ popisuje Zámečník.

Výstava by v plavební komoře měla vydržet do konce srpna. Pokud ji dřív nespláchnou letní bouřky. „Na těch fotkách už je vidět, jak je ten zub času a to počasí nějakým způsobem deformuje, jak se odchlipují rožky. Ale to je vlastně dobře. To je vlastně to, čím se ta výstava mění,“ myslí si fotograf.