Ze skal spadli dva lidé, padesátiletá žena nepřežila

Praha – Dva lidé spadli v neděli odpoledne ze skal v Praze a okolí. Amatérský horolezec, který se zřítil asi z dvacetimetrové výšky u Řeže, nehodu přežil s těžkými zraněními. Padesátiletá žena, která zřejmě skočila z obdobné výšky v Divoké Šárce, zahynula.

Záchranáři zasahovali krátce po poledni u dvou pádů ze skal, v obou případech asi z dvacetimetrové výšky. Bezmocní však byli pod skalou v Divoké Šárce, žena, která spadla asi z dvacetimetrové výšky, zemřela. Okolnosti pádu zjišťuje policie, podle které žena s největší pravděpodobností ze skály skočila. Místo, odkud spadla, hledají lezci. Policisté se také snaží zjistit totožnost mrtvé ženy, která u sebe neměla doklady.

Žena byla asi 170 cm vysoká, plnoštíhlá. Měla prošedivělé, světle hnědé a lehce vlnité vlasy. Nehty na nohou měla více pěstěné než ruce. Na nohou měla červený lak, ovšem ruce byly nenalakované, pouze zastřižené. Oblečená byla do letních šatů se vzorem barevných a nepravidelných kostek. Na ruce měla růžové plastové náramkové hodinky.


Šťastněji skončil incident, při kterém spadl ze skály nedaleko Řeže amatérský horolezec. Asi z dvacetimetrové výšky spadl podle policejního mluvčího kvůli závadě na zajišťovacím materiálu.  „Muž byl s těžkým zraněním letecky transportován do nemocnice. Je však mimo ohrožení života,“ dodal mluvčí Jakub Vinčálek.