Ve středních Čechách bude jezdit víc vlaků, polepší si hlavně Milovice

Milovice - Středočeský kraj se může od prosince těšit na více vlakových spojů. Slibuje to nový jízdní řád na příští rok. Spoje přibudou zejména na trati z Prahy do Čelákovic, Lysé nad Labem a Milovic. A právě lidé z Milovic se dočkají největší změny v cestování. Vůbec poprvé v historii města budou o víkendu jezdit do metropole bez přestupování.

Milovice se ve středních Čechách rozrůstají nejrychleji. Ještě nedávno žily ve městě sotva dva tisíce lidí. Teď jich je pětkrát tolik. Počet vlaků a systém dopravy už proto o víkendu lidem nevyhovuje a kraj se rozhodl jejich prosby vyslyšet. Z Milovic do Prahy by mělo od prosince v sobotu a v neděli jezdit 17 přímých spojů každý den. Místo motorových souprav Regionova na trati začnou jezdit klimatizované elektrické vlaky Cityelefant.

Podle mluvčího Českých drah Petra Šťáhlavského bude interval z Prahy do Milovic zhruba hodinový a mezi Prahou a Lysou nad Labem pak půlhodinový. Vůbec poprvé v historii města také lidé nebudou muset o víkendu při cestě do Prahy v Lysé nad Labem přestupovat. Na pražské Masarykovo nádraží se tak dostanou za 40 minut. Středočeský kraj za vlaky zaplatí přes 8 milionů korun ročně.

Víc vlaků by mělo zajíždět také do Čelákovic. České dráhy teď jednají o prodloužení příměstské linky S9. V současné době končí při jízdě ze Strančic v Praze – Horních Počernicích. Zavést sedm párů nových spojů mezi Benešovem, Prahou a Čelákovicemi chce také soukromý dopravce. Jízdní řád na příští rok začne platit 14. prosince.

Video Ve středních Čechách bude od prosince jezdit víc vlaků
video

Ve středních Čechách bude od prosince jezdit víc vlaků