Ženu v Michli polil kyselinou její expřítel, policie ho hledá

Praha - Muž, který v úterý polil v Praze Michli padesátiletou ženu kyselinou, byl její bývalý přítel Milan Balamuta. Za těžké ublížení na zdraví a loupež mu hrozí až 12 let vězení. Policisté muže hledají a prosí veřejnost o pomoc.

Událost se stala v úterý ráno v panelovém domě v ulici Na Záhonech. Ve vestibulu u výtahu muž ženu polil kyselinou, poté jí uloupil kabelku s mobilem a několika stokorunami a utekl. Vážně zraněnou ženu záchranáři převezli na popáleninové centrum. Podle mluvčího vinohradské nemocnice Lukáše Matýska je žena nadále hospitalizovaná, ale další informace bez jejího svolení nemůže poskytnout.

Podle policistů se Balamuta představuje také jako Michal Barsík, Bars či Jirsa. Má za sebou několik vloupání do objektů. Kromě toho se na internetu rád seznamuje s ženami, ke kterým se pak chová násilnicky.

Kriminalisté žádají veřejnost, aby informace o hledaném muži zavolali na linku 158. „V případě, že víte, kde se nachází, nesnažte se ho zadržet, protože by mohl být nebezpečný,“ zdůraznil policejní mluvčí Jan Daněk.