Prodáno! Za legendární brněnskou cukrárnu dal kupec 41 milionů

Brno – Známou cukrárnu U čtyř mamlasů na brněnském náměstí Svobody vydražila developerská společnost za 41 milionů korun. Za prostor tak zaplatila více než trojnásobek vyvolávací ceny. Firma teď řeší, co s prostory dál, a nevylučuje, že tam cukrárnu ponechá. Celkově se deset nebytových prostorů ve sto let starém domě prodalo za zhruba 120 milionů korun.

Jednaosmdesátiletý provozovatel cukrárny Václav Labský se šel na dražbu alespoň podívat. Koupit lukrativní prostory, ve kterých už 45 let pracuje, se ani nepokoušel. Boj o cukrárnu svedlo šest zájemců. Poslední slovo měla developerská firma z Brna, která za prostor dala 41 milionů korun. Vyvolávací cena přitom byla 13 milionů.

Cukrárna je na atraktivním místě, její vstup je na centrálním brněnském náměstí Svobody. Jestli bude fungovat i dál, záleží na novém majiteli. Se stávajícím provozovatelem cukrárny Labským už prý jednali. „Je mi docela příjemné, že to koupila firma, která má zájem o další spolupráci. Toho si považuju. Končit se mi nechce,“ svěřil se po dražbě Labský. Připustil ale, že cukrářská výroba zajistí návratnost čtyřicetimilionové investice za více než 20 let. „Možností je více, nevylučuji žádnou. V této chvíli bych opravdu nerad říkal, co se tam bude dít,“ dodal zástupce vítězné developerské společnosti Martin Kriak.

Když se čas zastaví…

V cukrárně U čtyř mamlasů to vypadá stejně, jako před desítkami let. Kdo o ní neví, lehce ji přehlédne. Stálí zákazníci ji ale nikdy neminou. „Já sem chodím už 20 roků,“ řekl dnes České televizi jeden ze zákazníků. Další, dvaasedmdesátiletý muž, přiznal, že do cukrárny chodí téměř už od jejího vzniku.

Zákazníky lákají hlavně klasické a poctivé zákusky, které už jsou v centru Brna spíš vzácností. „Neděláme z margarínu, umělých šlehaček nebo upravených škrobů. Pro nás je základní surovinou cukr, mouka, vajíčko, šlehačka. Dělat zákusky z náhradních surovin, to mě nebere,“ řekl Labský. Tradiční je i vybavení, jehož část je původní až z roku 1930.

Provozovatel cukrárny Václav Labský má pro případ stěhování nachystané záložní řešení, z tradičního místa se mu ale nechce. Cukrárna je v domě U čtyř mamlasů od roku 1931. Celý dům byl postaven v letech 1901 až 1902 podle návrhu Germana Wanderleye. Svůj název dostal podle čtyř monumentálních mužských soch, které na svých ramenech drží zdobné pilíře.