Při závodech amatérů v Brně zemřeli dva motorkáři

Brno – Během sobotních amatérských závodů motocyklů na Masarykově okruhu v Brně zemřeli dva lidé. K tragédii došlo při hromadném startu poté, co se dva motorkáři srazili a skončili na zemi. Další jezdci se jim už nestačili vyhnout. Jeden zemřel při nehodě ihned, druhého se snažili záchranáři neúspěšně resuscitovat.

Další dva zranění muži byli při vědomí a utrpěli těžká poranění. „Po nezbytně nutném ošetření a zajištění jsme oba transportovali na urgentní příjmy brněnských fakultních nemocnic,“ uvedla mluvčí záchranářů Barbora Zuchová. Upřesnila, že utrpěli mnohačetná poranění končetin a hlavy, bylo i podezření na vnitřní zranění. Jeden z motorkářů je v péči lékařů Fakultní nemocnice Brno. „Utrpěl velmi těžká poranění, jeho stav je nyní stabilizovaný,“ řekla mluvčí nemocnice Anna Mrázková.

Podle mluvčího brněnského okruhu Jiřího Smetany se nehoda stala při komerčním pronájmu trati. „Šlo o uzavřenou akci klubu ze zahraničí a i ty oběti jsou ze zahraničí,“ upřesnil. Podle informací České televize jde o Rakušany, což potvrzují i rakouské espézetky v okolí okruhu.

Brněnský automotodrom přitom patří k nejbezpečnějším okruhům na světě. Naposledy tady motorkář zemřel před šesti lety.