O víkendu bude většinou zataženo a nadprůměrně teplo. Pak se ochladí

V sobotu se maximální teploty dostanou až k 16 °C, v neděli může být při zmenšené oblačnosti až 14 °C. Přitom pro přelom října a listopadu vychází průměrná maxima asi na 10 °C. Ochlazení přijde až v druhé polovině příštího týdne.

V pátek pršelo v celém Česku – spadlo nejčastěji od 5 do 10 milimetrů, na horách i kolem 20 milimetrů za 24 hodin. A protože zůstávalo zataženo s nízkou oblačností, bylo celý den šero – k zemi se totiž dostávala jen asi pětina slunečních paprsků. Na stanici v Praze na Libuši naměřili globální sluneční záření jen 100 Wattů na metr čtvereční, přitom maximálně možné jsou teď hodnoty přesahující 550 W/m2.

Ani o víkendu si slunce moc neužijeme. V sobotu se může částečně oblačnost protrhávat během dne, v neděli bude naopak mraků od západu přibývat. A polojasno se místy objeví jen dopoledne na východě Česka.Teploty se v sobotu dostanou na 12 až 16 °C, na severovýchodě bude kolem 11 °C. V neděli počítejte s maximy kolem 10 °C, přitom při zmenšené oblačnosti může být až 14 °C.Během soboty bude deště ubývat. A zatímco v neděli dopoledne se může objevit spíš slabé mrholení, odpoledne už bude znovu pršet na většině území. Naprší až 15 milimetrů. A protože se studená fronta bude nad střední Evropou vlnit, musíme s deštěm počítat i v první polovině příštího týdne; ubývat ho bude až od čtvrtka.


Právě od čtvrtka by se do střední Evropy měla dostávat tlaková výše a díky ní bude méně oblačnosti. Čekáme skoro jasno až polojasno, místy mlhy a nízkou oblačnost. Ranní teploty se postupně dostanou i slabě pod nulu, odpolední maxima budou kolem 10 °C, při mlhách a nízké oblačnosti ale jen kolem 5 °C.