Oprah končí

Narodila se v chudé rodině v Mississippi a dnes je z ní miliardářka. Oprah Winfreyová je jedním z nejbohatších a nejvlivnějších lidí amerického i světového zábavního průmyslu. Její odpolední šou Oprah je nejsledovanější už spoustu let a dostat svého klienta do tohoto pořadu je pro manažery největší úspěch. Ten totiž zajistí další úspěch. Prodejnost knih, CD, návštěvnost kina, vznik nových fenoménů. A teď má Oprah po pětadvaceti letech skončit.

Ale ono to s tím jejím koncem nebude zase tak žhavé. Poslední díl pořadu především pro ženy, ve kterém se najde povídání, emotivní rozhovory, propagace různých novinek, ale i rozebírání zdravotních problémů, se odehraje 9. září 2011. Navíc Oprah má mnoho dalších aktivit. Jednou z největších je vydávání lifestylového časopisu, nazvaného její iniciálou – O. I díky němu má Oprah miliony fanoušků. A její jméno v tomto případě není jen řádkem v tiráži, naopak – časopis O (Oprah magazíne) má každý měsíc na titulce fotografii své jmenovkyně.

Je až neuvěřitelné, že jeden člověk, jedna žena, si dokázala získat popularitu a hlavně důvěru tolika Američanů (ale i lidí v dalších zemích, vždyť její šou se vysílá ve 145 státech světa). Lidově řečeno to funguje tak, že co řekne Oprah, to platí. Nevím, jaký má vliv na své diváky mimo USA, ale v běžné americké konverzaci hlavně mezi ženami narazíte na Oprah skoro pokaždé. „Oprah dnes v televizi probírala problém obezity, měla bych si zase začít dávat pozor,“ říkala nedávno kamarádka. Jindy se zase rozplývala nad tím, jak u Oprah ukazovali domky v Dánsku, a že by se tam hned přestěhovala.

Oprah si získala přízeň snad tím, jak naslouchá svým hostům, vybírá si emotivní témata, která se pak ve vysílání dotknou snad každého včetně moderátorky samotné a kvůli obrovské sledovanosti si šou oblíbily hollywoodské hvězdy. Získala všechno, o čem možná ve svých začátcích, když jako mladá studentka moderovala v rádiu, jen snila. Stala se celebritou v pravém slova smyslu, osobností s velkým vlivem. Ukázala to hlavně před posledními prezidentskými volbami, kdy už od samého začátku otevřeně podporovala Baracka Obamu. Říká se, že mu zajistila minimálně milion voličů. A o mimořádném vlivu její osoby mluví nejvíc Afroameričané. Pro ty je hlavně příkladem: „Dokázala to ona, tak to zvládneme i my,“ říkají si často. Nedávno zase prosazovala, aby se Chicago, odkud se její šou vysílá, stalo dějištěm olympiády v roce 2016.

Oprah je příkladem sebevědomé ženy, pro kterou se její práce stala životem. Slavná moderátorka nemá rodinu, nemá děti. Podle svých slov je nechce hlavně kvůli tomu, jakou výchovou a dětstvím si sama prošla. Práce se pro ni stala vším. Proč ne. Na druhé straně se s trochou nadsázky dá říct, že svou rodinu, složenou ze svých fanoušků, má prakticky v každém americkém městě. A bude mít i po roce 2011. Teď se mluví o tom, že chystá projekt své kabelové televize. To, že končí jedna televizní šou, neznamená, že už o Oprah neuslyšíme. Právě naopak.

The Oprah Magazine
The Oprah Magazine
Více fotek
  • The Oprah Magazine zdroj: en.wikipedia.org http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/13/1249/124862.jpg
  • Oprah Winfrey autor: ČT24, zdroj: ČT24 http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/1/71/7013.jpg