DVTV, česká hra Kingdom Come i Jindřich Šídlo. Křišťálová lupa vyhlásila vítěze

Ocenění Projekt roku ve 13. ročníku ankety Křišťálová lupa získala hra vyvíjená českou společností Warhorse Studios Kingdom Come: Deliverance. Osobností roku se stal publicista Jindřich Šídlo, cenu popularity si odnesla již počtvrté internetová televize DVTV. Vítěze v pražském Divadle Archa vyhlásili organizátoři soutěže z odborného serveru Lupa.cz.

O vítězích v 15 kategoriích rozhodla svými hlasy odborná porota a internetová veřejnost. Do hlasování se zapojilo rekordních 90 tisíc hlasujících. Osobností roku se stal publicista a glosátor Jindřich Šídlo.

Jeho satirický videopořad Šťastné pondělí zároveň zabodoval v nové kategorii on-line video. První místo v kategorii One (wo)man show získal facebookový profil falešného mluvčího Hradu Jiřího Ovčáčka.

Cenu za nejlepší zpravodajství si odnáší internetová televize DVTV a nejoblíbenějším zájmovým webem je Databazeknih.cz. Cenu veřejně prospěšná služba - cena České televize získala on-line sbírka vzpomínek pamětníků významných dějinných událostí 20. století Paměťnároda.cz.

Anticena letos putuje k mobilním operátorům, důvodem jsou předražená mobilní data pro veřejnost.