Playboy následoval Muska a smazal své facebookové stránky

Legendární pánský časopis Playboy se rozhodl přerušit veškeré své aktivity na internetové sociální síti Facebook. Reaguje tak na aféru známou jako „skandál Cambridge Analytica“ s neoprávněným použitím údajů o uživatelích sítě. Informuje o tom server CNBC. V minulých dnech se stejně zachovaly i firmy Elona Muska. 

„Nejnovější zprávy o údajném špatném nakládání Facebooku s daty uživatelů upevnily naše rozhodnutí pozastavit aktivity na této platformě,“ uvedl časopis. Upozornil, že jeho facebookové stránky navštěvuje přes 25 milionů uživatelů a že je nechce vystavovat praktikám, o kterých se v poslední době v souvislosti s touto sítí hovoří.

Časopis rovněž poukázal na potíže, které mu působí přísná pravidla facebooku pro obsah stránek. Upozornil, že vždy prosazoval „osobní svobodu a oslavu sexu“ a že odchod z facebooku je „dalším krokem v tomto pokračujícím boji“.

Společnost Facebook se v posledních dnech ocitla v centru pozornosti kvůli zprávám, že britská analytická firma Cambridge Analytica neoprávněně získala informace o 50 milionech uživatelů facebooku a využila je mimo jiné při vývoji softwarových nástrojů pro podporu volební kampaně Donalda Trumpa v roce 2016.

Účty zrušily i SpaceX a Tesla 

Známý americký podnikatel Elon Musk již minulý týden v reakci na skandál smazal z facebooku oficiální stránky svých firem Tesla a SpaceX. Musk na síti Twitter zareagoval na výzvu ke smazání facebookové stránky firmy SpaceX. Uvedl, že o existenci této stránky vůbec nevěděl, a slíbil její odstranění.

Svůj slib pak během několika minut splnil. Deaktivována byla rovněž facebooková stránka firmy Tesla. Každá ze stránek přitom měla před deaktivací více než 2,5 milionu sledujících.