Den otevřených dveří v ČT 2017

Na den otevřených dveří České televize přišly tisíce lidí

Do zákulisí televizních seriálů, filmů i živého zpravodajského vysílání mohli lidé v sobotu 13. květn nahlédnout v budovách České televize – v Praze, v Brně i Ostravě. Den otevřených dveří uspořádala ČT po dvou letech. Jen na Kavčí hory zamířilo na 18 tisíc lidí.

Petr Dvořák na dni otevřených dveří v České televizi

Petr Dvořák

generální ředitel ČT

„Myslím si, že je docela docela zajímavé pro naše diváky vidět zázemí ČT, protože pak si dokáží i představit, co se vlastně skrývá za těmi sportovními přenosy, zpravodajskými pořady, dramatickou tvorbou, dětskými pořady.“

Petr Dvořák

generální ředitel ČT

Pražské prohlídkové trasy – připraveny jsou tři a jedna bezbariérová – diváky provedly dekoracemi ze seriálů Rapl, Kosmo či Bohéma. Viděli také kostýmy z tanečního pořadu StarDance, kulisy z Kouzelné školky nebo ukázku přenosové a osvětlovací techniky.

V budově zpravodajství se mohli zájemci podívat třeba na „velín“, kde se připravují Události. Právě kvůli přípravě hlavní zpravodajské realce se zpravodajství veřejnosti uzavřelo už v půl čtvrté. Na ostatních místech ale program ještě chvíli pokračoval.

Brněnská televize zvala do studií pořadu Dobré ráno či AZ-kvíz, spojit tři strany pyramidy si vyzkoušely i některé osobnosti brněnského studia. V Ostravě prohlídka začínala ve studiu S1, odkud se běžně vysílá zpravodajství. Velký zájem byl o focení za moderátorským pultíkem. (více ve fotogalerii z ostravské televize). 

Video Události
video

Události: Česká televize otevřela dveře veřejnosti

Doprovodný program umožnil setkání s více než čtyřicítkou osobností televizní obrazovky. Připraveny byly podpisové akce, rozhovory a děti si mohly například na pódiu před pražskou budovou užít koncert Kašpárka v rohlíku. Na závěr programu zahrála Anna K.