Za poplatek obsah bez reklam - YouTube nabídne v USA novou službu

Server YouTube nabídne uživatelům v USA předplacenou službu, která umožní sledovat videa bez reklam. Nová služba se bude jmenovat YouTube Red a předplatné bude stát deset dolarů na měsíc (239 Kč). Ve Spojených státech ji bude možné od příští středy vyzkoušet na měsíc zdarma.

Podle webu techcrunch.com bude novinka v brzké době dostupná po celém světě. „Spotřebitelé přijímají předplatné obsahu bez reklam neuvěřitelnou rychlostí,“ uvedl podle agentury Reuters obchodní ředitel YouTube Robert Kyncl.

Nová služba bude pro YouTube a autory videonahrávek představovat nový zdroj příjmu, napsala agentura Reuters. Placené služby nabízejí i konkurenční servery jako Vessel či Vimeo. Autorům videí díky tomu poskytují větší část z příjmů, než jakou tvůrci obvykle mají z videí provázených reklamou na YouTube.

YouTube je součástí nově vzniklé holdingové společnosti Alphabet. Její dceřinou firmou je také společnost Google provozující stejnojmenný internetový vyhledávač. Server YouTube bude dál nabízet i standardní obsah s reklamami. Ten má po celém světě více než miliardu diváků.