ČT pomáhá (s) humorem. Benefice pro Konto bariéry vynesla 15 milionů

Téměř patnáct milionů korun vynesl benefiční pořad Konta Bariéry a České televize Pomáhej (s) humorem. Desítky tisíc diváků a firemní dárci přispěli, aby zlepšili životní podmínky lidí s handicapem. Pořad poprvé společně moderovali Tatiana Vilhelmová a Vojtěch Dyk. Dále vystoupili třeba Jiří Lábus, Ivana Chýlková nebo Dan Bárta.

Pomáhej (s) humorem, moderátoři Tatiana Vilhelmová a Vojtěch Dyk
Zdroj: Konto Bariéry

Česká televize spolupracuje s Kontem Bariéry dlouhodobě. Vedle pořadu Pomáhej (s) humorem připravuje také spotovou kampaň na podporu prodeje červených klaunských nosů, kterými Konto Bariéry tradičně oslovuje své dárce.

„Mít jako partnera Českou televizi a pořádat již počtvrté společný benefiční pořad, je určitě sen každé ředitelky nadace v této zemi. Jsem ráda, že Konto Bariéry po dvaadvaceti letech činnosti dostalo šanci prezentovat svoji práci na obrazovkách České televize,“ uvedla ředitelka Konta Bariéry Božena Jirků.

„Ohlas diváků je tento rok ještě větší než v předchozích třech letech. Líbili se moderátoři, Táňa Vilhelmová a Vojtěch Dyk, humorné scénky někdy s ostrým akcentem, Dan Bárta, to vše v režii vynalézavého režiséra Zdeňka Suchého,“ dodává Božena Jirků.

Video Pomáhej (s) humorem
video

Pomáhej (s) humorem

Během sobotního přímého přenosu pořadu, který se nesl v duchu černého humoru, jímž handicapovaní často čelí svým zdravotním problémům, mohli diváci přispět formou dárcovských textových zpráv nebo telefonátem přímo do studia. Záznam benefice Pomáhej (s) humorem lze zhlédnout v iVysílání České televize.

Pořad Pomáhej (s) humorem režíroval Zdeněk Suchý. Moderátorská dvojice Tatiana Vilhelmová a Vojtěch Dyk a další účinkující, mimo jiné Jiří Lábus, Ivana Chýlková, Hynek Čermák, Dan Bárta, Jaroslav Plesl, Klára Melíšková, Marek Taclík, Jiří Vyorálek, Lenka Vlasáková nebo představitelé Kanceláře Blaník, vystoupili bez nároku na honorář.

Nakonec pomohli Kontu Bariéry získat 14 800 000 korun. „Mně se vždycky líbí i lišta, na které naskakují peníze pro naše báječné klienty. Patnáct milionů korun mi udělalo velkou radost,“ uzavírá Božena Jirků.