Padesátiletý Večerníček otevře na první máj dveře ČT lidem

V pátek 1. května se po dvou letech znovu otevřou dveře České televize všem lidem, kteří si chtějí projít její zákoutí a prostory, kde vznikají oblíbené televizní pořady. Přijít mohou do studií v Praze, Brně i Ostravě. Připraveny jsou aktivity pro dospělé návštěvníky i děti – čeká je den plný her, soutěže, vystoupení, písničky nebo setkání s herci a moderátory. Letošní den otevřených dveří je spojen s padesátými narozeninami Večerníčku. Organizátoři se pokusí spolu s návštěvníky vytvořit světový rekord v počtu zhoupnutí na velkém houpacím koni.

„Ve všech třech studiích začínáme v 9 hodin. Ve studiích v Brně a Ostravě pak budeme končit ve čtyři odpoledne, tady v Praze to natáhneme až na šestou hodinu,“ upřesňuje generální ředitel ČT Petr Dvořák.

KVÍZ: Co víte o České televizi? Vyzkoušejte si ZDE.


Připomněl, že Den otevřených dveří v roce 2013 spojila Česká televize s výročím 60 let od zahájení vysílání. Také letos se veřejnoprávní televize rozhodla svázat velikou akci s významným jubileem. „Také letos slavíme velké výročí, protože je to 50 let od chvíle, kdy začal dětem uvádět pohádky Večerníček,“ podotýká Petr Dvořák s tím, že se televize těší hlavně na rodiny s dětmi.

Video Ředitel ČT Petr Dvořák: Lidé budou moci potkat řadu osobností ČT
video

Ředitel ČT Petr Dvořák: Lidé budou moci potkat řadu osobností ČT

Kompletní program dne otevřených dveří ČT najdete zde.