Aleš Valenta bude moderátorem na Frekvenci 1

Praha - Olympijský vítěz a společenská celebrita Aleš Valenta si přece jen vyzkouší práci moderátora v některém z českých médií. Poté, co před nedávnem odmítl nabídku na moderátora hlavní zpravodajské relace televize Prima, nyní naopak s jinou nabídkou souhlasil. Od 10. března bude ke slyšení v diskusním pořadu Sportbar na komerční rozhlasové stanici Frekvence 1.

Podle svých slov se neobává toho, že by přípravu na každodenní dvouapůlhodinový pořad nestihl s koordinovat se svými případnými dalšími aktivitami. „Kdybych měl pochybnosti o tom, jestli to budu zvládat, tak do toho nejdu. Jdu do toho naplno, není to věc, která by byla nějaký můj rozmar nebo z nudy, je to věc, kterou beru velice vážně,“ podotkl.

Kdo bude prvním hostem pořadu, to se podle novopečeného moderátora ještě nedá říct. „Co se týče hostů a témat, to bude aktuální. Zatím nemáme prvního hosta, vyplyne to z toho, jaké bude aktuální téma v pondělí 10. března,“ míní.

Valenta vyhrál zlatou olympijskou medaili na hrách v Salt Lake City v roce 2002. Loni kvůli zdravotním potížím ukončil kariéru. Jeho manželka, televizní moderátorka Elen Černá, v minulosti působila právě na Primě.