Místopředsedou představenstva Barrandov Studio se stal Boštička

Praha - Novým místopředsedou představenstva společnosti Barrandov Studio se stal Aleš Boštička (55). Finanční ředitelkou byla jmenována Mária Jellušová. ČTK to dnes sdělila mluvčí Barrandov Studio Dušana Chreneková.

„Boštička řídí už osm let divizi Filmové laboratoře a v současnosti byl pověřený i vedením obchodu na Barrandově,“ uvedla Chreneková. Předsedkyní představenstva je nyní po svém nedávném jmenování do čela Barrandov Studio Janka Vozárová, členem představenstva je Rudolf Silný.

Vozárová působila před nástupem do čela firmy jako její finanční ředitelka a místopředsedkyně představenstva. Finanční ředitelkou se nyní stává Jellušová, která na finančním úseku na Barrandově pracuje 12 let.

Současná firma Barrandov Studio vznikla rozdělením původní stejnojmenné firmy a odštěpením od ní loni na podzim. Část jmění původní firmy přešlo na společnost Barrandov Film Studio, která se následně v prosinci podle obchodního rejstříku přejmenovala na Barrandov Studio. Část původní firmy ještě předtím v listopadu změnila jméno z Barrandov Studio na Barrandov Televizní Studio.

Akciová společnost Barrandov Televizní Studio se nyní podle informací v Obchodním věstníku sloučí se společností TV Barrandov s.r.o. První firma se stane nástupnickou společností, TV Barrandov zanikne. Barrandov Televizní Studio je držitelem licence pro nastupující digitální zemské TV vysílání (zkráceně DVB-T), která hodlá v létě spustit své vysílání. TV Barrandov s.r.o. měla původně fungovat jako servisní organizace nové stanice se stejným názvem, tedy TV Barrandov.