Čtvrteční OVM ze Středočeského kraje: Bendl se utká s Rathem

Kladno - Ve čtvrtek 2. října proběhnou už druhé speciální předvolební Otázky Václava Moravce, tentokrát ze středních Čech. Vystoupí v nich čtyři zástupci parlamentních stran, kteří jsou lídry ve Středočeském kraji - za ČSSD David Rath, za ODS dosavadní hejtman Petr BendlJosef Vondrášek (KSČM) a Jiří Čejka ze Strany zelených. Přímý přenos devadesátiminutové diskuse, které se účastní i veřejnost, startuje na programu ČT2 od 21:00.

Hlavní hosté pořadu byli vybráni na základě dvou aktuálních průzkumů voličských preferencí agentur STEM a SCaC. Kritérium pro účast v debatě byl zisk alespoň pěti procent voličských preferencí. Jeden z průzkumů ale vykázal hned tři politické subjekty, jejichž preference se pohybovaly těsně pod pětiprocentní hranicí. Dalšími hosty debaty tak pomocí telemostu budou Luděk Jeništa z Nezávislých starostů pro kraj, Josef Vacek (Koalice pro Středočeský kraj - tu tvoří SNK ED a KDU-ČSL) a Jiří Janů ze Strany zdravého rozumu.

Václav Moravec se svých hostů bude ptát na to, s čím jdou do nadcházejících krajských voleb, jak hodnotí minulé volební období, co si myslí o kompetencích krajů a jejich váze v českém politickém systému. Do diskuse se zapojí i diváci ve Středočeském divadle Kladno. Dojde tak určitě i na problémy, které tento kraj, respektive jeho obyvatele, nejvíce pálí.   

Speciální OVM

25. září v Ostravě

2. října v Kladně

9. října v Brně

16. října v Praze

Speciály k volbám proběhnou ještě dva - v Brně a Praze. V Brně proběhnou Otázky ve stejném duchu jako ty první z Ostravy, čtvrtý speciál z Prahy bude už bez diváků a parlamentní strany mají možnost do něj vyslat reprezentanta, kterého pokládají za tvář svojí strany pro krajské volby.

Krajské volby a první kolo senátních voleb se konají 17. a 18. října 2008, druhé kolo senátních voleb se uskutečnují o týden dní později, 24. a 25. října 2008

Záznam prvního speciálu Otázek Václava Moravce z Ostravy naleznete zde.