Seriál předvolebních Otázek zavítá ve čtvrtek do Brna

Brno - Třetí speciální předvolební Otázky Václava Moravce hostí tento čtvrtek jihomoravská metropole Brno. Pod palbou otázek moderátora i diváků se tentokrát ocitne dosavadní hejtman kraje Stanislav Juránek (KDU-ČSL), Michal Hašek (ČSSD), Milan Venclík (ODS), Vojtěch Adam za KSČM a Kateřina Dubská ze Strany zelených.  Přímý přenos devadesátiminutové diskuse startuje na programu ČT2 od 21:00.

Hlavní hosté pořadu byli vybráni na základě dvou aktuálních průzkumů voličských preferencí agentur STEM a SCaC. Oba průzkumy budou už v 19:00 zveřejněny na www.ct24.cz. Kritérium pro účast v debatě byl zisk alespoň pěti procent voličských preferencí. Diskuse se ještě jako host na telemostu zúčastní lídr hnutí Nezávislí Zdeněk Juračka, protože jeden z průzkumů vykázal jejich preference těsně pod pětiprocentní hranicí.

Václav Moravec se svých hostů bude ptát - stejně jako lídrů v Ostravě a Kladně - na to, s čím jdou do nadcházejících krajských voleb, jak hodnotí minulé volební období, co si myslí o kompetencích krajů a jejich váze v českém politickém systému. Do diskuse se zapojí i diváci v pavilonu A (Rotunda) na Brněnském výstavišti.

Předvolební seriál těchto speciálů ukončí ve čtvrtek 16. října poslední vydání z Prahy. Tentokrát se bude konat už bez diváků v klasickém televizním studiu a parlamentní strany mají možnost do něj vyslat reprezentanta, kterého pokládají za tvář svojí strany pro krajské volby.

Krajské volby a první kolo senátních voleb se konají 17. a 18. října 2008, druhé kolo senátních voleb se uskutečnují o týden dní později, 24. a 25. října 2008

Záznam prvního speciálu Otázek Václava Moravce z Ostravy naleznete zde a záznam druhého speciálu z Kladna tady.