Skupina Lagardere spustila své rozhlasové stanice i na internetu

Praha – Vysílání rozhlasových stanic Frekvence 1, Evropa 2 a dalších, které patří do mediální skupiny Lagardere, je možné poslouchat na webu, který Lagardere spustila ve spolupráci s portálem Seznam.cz na serveru Lidé.cz. Společně se stanicemi, jejichž vysílání je možné zachytit i klasickými rozhlasovými přijímači, jsou na Lidé.cz výhradně internetová hudební rádia specializující se na určitý žánr nebo na produkci jediného zpěváka.

Internetové vysílání rozhlasových stanic skupiny Lagardere na serveru Lidé.cz zatím nabízí patnáct různých kanálů. Podle mluvčí Lagardere Jany Sýkorové se má jejich počet postupně zdvojnásobit. V současné době fungují na webu vedle rádií Frekvence 1, Evropa 2, Bonton a DJ kanály specializované na produkci Madonny, Robbieho Williamse, stylu EMO či latino.

Internetové vysílání těchto rozhlasových stanic se objevilo právě na Lidé.cz, aby se zvýšila návštěvnost tohoto komunitního serveru. Se Seznamem začala skupina Lagardere spolupracovat v září, kdy oznámila, že chce rozšířit své internetové aktivity. Spolupracovat chce také s portálem Centrum.cz. Na internet se má soustředit celá nová divize Lagardere.

Součástí plánů skupiny je také projekt jejího vlastního komunitního serveru, jehož součástí bude podle dřívějších informací firmy internetové rádio s názvem Musiline. U tohoto rádia budou moci posluchači ovlivnit výběr hraných písní, jako je například možné u obdobné zahraniční stanice Last.fm.