Rádio Svobodná Evropa zahájilo stěhování do nové budovy

Praha - Rozhlasová stanice Rádio Svobodná Evropa/Rádio Svoboda (RFE/RL) zahájila stěhování z budovy bývalého Federálního shromáždění v centru Prahy do nového objektu na pražském Hagiboru. Stěhování by mělo být dokončeno na jaře příštího roku.

O přestěhování rádia se začalo uvažovat po útocích na americká města 11. září 2001. Výstavba nového sídla stanice začala v roce 2006, kolaudací prošla letos v září. RFE/RL získalo podle Šedinové budovu do pronájmu na 15 let. Na uzavření nájemní smlouvy na dalších 15 let má přednostní právo.
 
Budova splňující nejpřísnější mezinárodní bezpečnostní normy poskytne rádiu 22 000 metrů čtverečních. Autorem pětipatrového komplexu je architektonické studio Cigler Marani. 

RFE/RL je mezinárodní zpravodajská organizace, která vysílá zprávy a informace do zemí, kde je svobodný tisk oficiálně zakázaný nebo není dostatečně rozvinutý. Má 25 milionů posluchačů ve 20 zemích, včetně Ruska, Běloruska, Iránu, Iráku a Afghánistánu. Centrálu má stanice v Praze. Provozuje i 19 lokálních kanceláří ve svém vysílacím regionu a pobočku ve Washingtonu.