Google Chrome používá 12 procent uživatelů internetu

Praha - Nový prohlížeč internetové firmy Google pod názvem Chrome používá 12 procent tuzemských uživatelů internetu. Chrome, který je dostupný od letošního září, se dostal mezi prohlížeči na čtvrté místo. Vyplývá to z průzkumu společnosti Mediaresearch.

Stále nejrozšířenějším prohlížečem používaným v domácnostech je Internet Explorer od společnosti Microsoft, který používá 62 procent respondentů. Druhé místo patří prohlížeči Mozilla Firefox. Ten používá na svém počítači téměř 47 procent dotazovaných uživatelů. Třetí pomyslnou příčku si dlouhodobě drží internetový prohlížeč Opera s 15procentním podílem.

Chrome si podle Mediaresearch díky svému vzhledu a vlastnostem velmi rychle získává oblibu mezi uživateli a jeho tržní podíl postupně narůstá. Skutečnost, že Google nabízí svůj nový internetový prohlížeč, zaregistrovalo téměř 38 procent respondentů. Kolem 20 procent respondentů nevědělo nebo si nebylo jistých, jaký je obecně rozdíl mezi prohlížečem a vyhledávačem.

Téměř dvě pětiny respondentů uvedly, že dosud nemají dostatek informací pro to, aby se rozhodly Google Chrome nainstalovat. Více než čtvrtina respondentů v současné době neplánuje Chrome instalovat, ale nevylučuje jeho použití v budoucnu. Se svým stávajícím prohlížečem je spokojeno 14 procent dotazovaných uživatelů, takže Chrome používat nechtějí.