Facebook na místní servery stále nestačí

Praha - I přesto, že počet uživatelů světové komunitní sítě Facebook stále roste, zůstává v pozadí místních serverů. Z údajů analytické společnosti Mediaresearch vyplývá, že nejnavštěvovanější stránky jsou Spolužáci.cz a Lidé.cz.

Zdroj: firstfriday.worldpress.com Autor: ČT24

Zatímco server Spolužáci.cz má podíl 36 % a Lidé.cz využívá pětina uživatelů, Facebook zaujímá s podílem 8 procent celkově čtvrté místo. Umožňuje internetovou komunikaci s přáteli, sdílení fotografií, seznamování dle zájmů nebo místa bydliště nebo dokonce možnost utvoření pozvánky na akci. Stal se nejoblíbenějším zahraničním webem v Česku. Koncem října mělo stránky 100.000 uživatelů, v půlce ledna se počet zdvihl na 250.000 uživatelů. Sociální sítě využívá 70 % internetové populace starší 15 let.

Facebook je pro české uživatele přístupný na mezinárodní adrese http://www.facebook.com/. Kromě angličtiny se stal přístupným i v češtině, do které jej přeložilo několik nadšenců. Největší oblibu získal u lidí mezi 15 a 24 lety. Podle výrobců antivirových programů jsou komunitní sítě stále častěji využívány k šíření virů a krádeží dat.