Česká televize se pečlivě připravuje na MS v lyžování

Praha – Česká televize, která bude zajišťovat přenosy z Mistrovství světa v klasickém lyžování v Liberci do celého světa, se na tuto sportovní akci pečlivě připravuje. Na vysílání ze severočeské metropole se mezi 18. únorem a 1. březnem bude podílet 360 lidí, rozpočet na akci činí zhruba 50 milionů korun.

„Ta částka se dá srovnat s produkcí televizního seriálu,“ řekl na dnešní tiskové konferenci generální ředitel ČT Jiří Janeček. „Nakoupili jsme spoustu nové techniky, proto mě mrzí, že se nám nepodařilo získat podporu od státu na pokrytí těchto nákladů,“ dodal. Rozpočet se podařilo oproti původním plánům významně snížit. Zprvu se šplhal do výše 150 milionů korun.

V běžeckém areálu ve Vesci bude 54 kamer, navíc třísetmetrová lanovka a stometrová kolej na dojezdu. „O moc víc techniky neměli ani Němci a Japonci na posledních šampionátech. S ničím takovým se až do konce kariéry už asi nesetkáme,“ uvedl režisér Charilaos Karadžos.

Výsledkem masivního nasazení techniky z Prahy i krajských studií bude velmi rozmanitý program z MS. Diváci spatří 3 750 minut přímých přenosů, každý den se bude navíc na dvojce vysílat hodinový magazín z Liberce. Většinu přenosů odvysílá dvojka, zbytek sportovní čtyřka. Všechny přenosy budou k dispozici i na internetu.