Seznam přejde v polovině roku od Google k Microsoftu

Praha - Největší tuzemský portál Seznam.cz bude od poloviny roku pro vyhledávání v zahraničním internetu používat služby Live Search od Microsoftu namísto technologie od Google. Důvodem jsou lepší podmínky, které Live Search nabízí.

Seznam a Microsoft uzavřely v lednu smlouvu o strategické spolupráci. „Ke změně nástroje pro vyhledávání ve světě jsme se rozhodli po důkladném srovnání technologie Live Search s tou, kterou jsme dosud využívali,“ uvedl výkonný ředitel Seznamu Pavel Zima. 

Live Seznamu podle Zimy poskytuje mnohem více prostoru pro přidání vlastních funkcí i pro marketingové nástroje, které budou výsledek vyhledávání ve světovém internetu efektivněji prezentovat uživatelům. „Pro hledání na českém internetu se nic nemění, vyhledávání Seznamu uživatelé najdou na všech vyhledávacích službách, jako jsou Firmy.cz, Zboží.cz, Mapy.cz, a další,“ dodal.


Službu Live Search v tuzemsku žádná další velká společnost nepoužívá. Podle mluvčí Microsoftu Markéty Kuklové si firmy mohou Live Search implementovat do svých stránek. Služba je bezplatně dostupná ke stažení na internetu. Velké konkurenční servery, jako je Centrum nebo iDnes, využívají k vyhledávání technologii Google. 

Seznam je největší hráč na českém internetu. Servery, které provozuje,
každý měsíc navštíví 4,9 milionu uživatelů.

Seznam
Seznam