Prima na jaře spustí svůj druhý program. Cílí na mladší muže

Praha - Prima na jaře přes zemské digitální TV vysílání spustí svůj druhý kanál, zaměřený muže, a možná i třetí s názvem Prima Klub, který je cílen naopak na ženy. Počtem programů by se tak Prima při spuštění dvou stanic vyrovnala konkurenční Nově.

Pro stanici s pracovním názvem Prima Cool hodlá Prima využít kompenzační licenci, na kterou má nárok poté, co přistoupila k digitalizaci TV vysílání a dobrovolně se vzdala svých současných analogových kmitočtů hlavní Primy. Licenci zatím nezískala, Rada pro rozhlasové a televizní vysílání by o ní ale měla brzy jednat.

Prima Cool je investicí do budoucna, tvrdí ředitel Singer

„Můžu potvrdit, že budeme začínat na začátku druhého čtvrtletí,“ uvedl Singer. Pořady na této stanici budou vycházet z toho, že by měly zaujmout mladší diváky, čímž Prima podle Singera nemyslí teenagery, a to hlavně mladší muže, ale částečně také i ženy. Bližší podrobnosti k programu hodlá Prima zveřejnit na začátku března. 

Prima si podle svého ředitele uvědomuje, že nový kanál - a možná i dva - spouští v době světové finanční krize, jejímž důsledkem je i v lepším případě stagnace reklamního trhu, v horším pak pokles investic do reklamy. „Je to investice do budoucna. Všichni víme, že reklamní trh v lepším případě stagnuje. Tento kanál je věc, která se bude vracet několik let,“ podotkl. „Program je programem originálním, není to odpad z Primy, jsou to prémiové pořady, a tím pádem to něco stojí,“ dodal.

Prima Cool je podle Singera pro televizi smysluplná a doplňující v tom smyslu, že rozšíří její diváckou základnu. Nyní je hlavní program Primy zaměřen více na ženy, novým programem tak chce Prima získat diváky z řad mužů. 

Prima zatím nemá pro Prima Cool licenci, na rozdíl od stanice Prima Klub, kterou získala loni na jaře. Na licenci pro Prima Klub televize využije licenci, na kterou měly nárok regionální televizní stanice patřící pod majitele Primy, které nyní analogově vysílají na sdílených kmitočtech s jejím hlavním programem. Podmínkou je, aby tyto regionální televize tvořily společnou síť pokrývající svým signálem minimálně třetinu obyvatel ČR.