Páral odchází z funkce šéfredaktora týdeníku Profit

Praha - Ekonomický novinář Pavel Páral k 1. březnu končí po necelých pěti měsících ve funkci šéfredaktora podnikatelského týdeníku Profit. O důvodech náhlého odchodu nechce mluvit. Podle informací serveru Týden.cz byl odvolán kvůli tomu, že se neshodl s důležitými členy redakce.

Jmenování Párala oznámilo vydavatelství Stanford loni 22. října. Výpovědi koncem loňského roku podali Páralův předchůdce Petr Kučera, zástupce šéfredaktora Tomáš Stingl, šéfeditor Přemysl Houžvička a redaktor Filip Černoch. „Je pravda, že tito kolegové odešli, ale to je už stará záležitost,“ řekl Páral. S odchodem z funkce šéfredaktora to podle něj nesouvisí.

Od loňského ledna je Páral členem představenstva společnosti Stanford, která patří podobně jako například Moravské naftové doly či železárny ŽDB podnikateli Karlu Komárkovi prostřednímu.

„Ze Stanfordu patrně neodejdu,“ řekl Páral o svých dalších plánech. Blíže je specifikovat odmítl. Nechtěl prozradit ani jméno svého nástupce, ačkoli „už se ví, kdo to bude“.

Páral před nástupem do Profitu pracoval jako šéf komentátorů Mladé fronty Dnes a zástupce šéfredaktora konkurenčního týdeníku Euro. Stejnou funkci zastával i v deníku Slovo a v Zemských novinách. Pracoval i v Právu.