Konec televizního natáčení ve sněmovních kuloárech

Praha - S platností od tohoto týdne si televizní štáby už nebudou moci natáčet politiky v předsálí sněmovního jednacího sálu. Budou si je moci zvát před kameru pouze mimo kuloáry do vyhrazených prostor. Přístup zůstane pouze redaktorům a televizním zpravodajům, kameramanům a technikům už nikoli. Informoval o tom dnes tiskový odbor Kanceláře Poslanecké sněmovny.

Zpravodaj televize bude moci sice příslušného politika v kuloárech oslovit, ale pro rozhovory nebo přímé vstupy si ho bude muset odvést jinam, například do takzvaného atria, nového tiskového střediska o patro níž.

Vybudování těchto míst bylo podle Romana Žambocha z tiskového odboru Poslanecké sněmovny důvodem pro uvedené rozhodnutí, které přijala stálá komise pro práci Kanceláře Poslanecké sněmovny tvořená poslanci.

Již několik let nesmějí novináři a další návštěvníci sněmovny během parlamentních schůzí sami vstupovat do míst, která jsou proti jednacímu sálu a kde je bufet, další místnosti a terasa. Tehdy to zákonodárci zdůvodnili novými bezpečnostními směrnicemi a tím, že chtějí mít klid na svá jednání. V prostorách přímo před jednacím sálem však žurnalisté oslovují poslance, členy vlády i další přítomné politiky.

Poslanecká sněmovna
Poslanecká sněmovna