Reportér ČT je podle Topolánka šmejd. Bártek zvažuje žalobu

Praha - Premiér Mirek Topolánek už po několikáté neudržel emoce na uzdě. V dnešním rozhovoru pro MF Dnes nazval reportéra České televize Dalibora Bártka šmejdem. Novinář si hanlivé označení vysloužil za reportáž o bývalém poslanci Petru Wolfovi a následném pokusu premiérovy šedé eminence Marka Dalíka zabránit jejímu odvysílání. Bártek teď zvažuje žalobu na ochranu osobnosti.

Topolánek v rozhovoru odpovídal na otázku, zda vyčinil svému příteli Marku Dalíkovi za to, že i díky jeho naléhání na Bártka padla vláda. „Marek Dalík nic neudělal, ta kauza je zcela umělá a vykonstruovaná. Můžu se zlobit na jeho neprofesionalitu, že se nechá natočit od nějakého šmejda, a to je tak všechno,“ řekl Topolánek.

Bártek: Dělení na šmejdy a nešmejdy odmítám

„Je to obrázek člověka, který tuto nadávku vyřknul,“ reagoval Bártek. „Pokud dělí premiér lidi na šmejdy a nešmejdy podle toho, zda veřejnosti sdělí, jakým nestandardním způsobem se politici chovají, pak takové dělení odmítám. Premiér k tomu neměl důvod ani právo,“ dodal reportér s tím, že nyní zvažuje žalobu na ochranu osobnosti.

Premiérův přítel Marek Dalík se pokoušel jménem Mirka Topolánka přesvědčit Bártka, aby stáhl reportáž o policejním vyšetřování poslance Petra Wolfa. Reportér si ale Dalíkova slova nahrál. Premiér později uvedl, že o schůzce nevěděl, potvrdil ale, že Dalíka požádal, aby Wolfovi pomohl s mediálním tlakem, který je na něj vyvíjen.