Internetová babytelevize radí rodičům

Praha - Informace na téma rodičovství nabídne nová internetová televize, která dnes zahájila svou činnost. Na webové stránce http://www.babytelevize.cz/ přinese rady, tipy a zajímavosti určené těhotným ženám i rodičům malých dětí. Zkušební provoz televize zahájila zhruba před měsícem. Zakladatelem je společnost Net TV.

„Internetová televize s tematikou rodičovství nabídne reportáže, poradny a další formáty týkající se zdraví, výživy, hraček, kosmetiky a dalších rodičovsko-dětských potřeb,“ řekla mluvčí televize Anna Lukešová.

Kamera zavede diváky do bazénů, obchodů s hračkami nebo do poraden odborníků. Zájemci budou moci sledovat testování kočárků či autosedaček. „Od ostatních 'maminkovských' webů se lišíme tím, že veškeré informace jsou podávány prostřednictvím videoreportáží. Současná doba si žádá rychlé informace, nejlépe vizuální formou,“ uvedla Lukešová.

Důležitá je hlavně rychlost a dostupnost vysílání. Zakladatelé nové televize slibují reportážní i publicistické vstupy. Nabídnout by měla i tematické seriály. "Moderní maminky nemají mnoho času, ale chtějí být informovány. Většina rodin disponuje internetem, a rodiče tak mají přístup k informacím kdykoli. To jim standardní televize neumožňuje," uvedla obchodní ředitelka televize Kristýna Motrincová.