Rada Českého rozhlasu vyhlásila výběrové řízení na generálního ředitele

Praha - Výběrové řízení na nového generálního ředitele Českého rozhlasu (ČRo) dnes vyhlásila Rada ČRo na mimořádném zasedání. Uzávěrka pro podávání přihlášek je vypsána na 31. srpna. O dva dny později radní otevřou obálky se jmény, životopisy a písemnými úvahami kandidátů o aktuální situaci a budoucnosti ČRo. První kolo hodnocení kandidátů bude neveřejné a bez účasti kandidátů 23. září.

„Inzerát na generálního ředitele se objeví v Hospodářských novinách, Mladé Frontě DNES, deníku Právo, v agentuře ČTK, v České televizi a Českém rozhlase včetně internetových stránek,“ řekl na zasedání místopředseda rady Ladislav Jíša.

Do druhého kola, které bude veřejné a uskuteční se 30. září, postoupí ti kandidáti, kteří splní základní požadavky radních. Mezi těmito požadavky jsou například negativní lustrační osvědčení, vysokoškolské vzdělání, prokázání manažerských schopností, trestní bezúhonnost, znalost světového jazyka či české občanství.

Video Reportáž Zuzany Michaličkové
video

Reportáž Zuzany Michaličkové

Harmonogram výběrového řízení je podle místopředsedkyně rady Dany Jaklové nastavený tak, aby byla volba zhruba v měsíčním předstihu před vypršením tříměsíční lhůty na zvolení generálního ředitele. Lhůta skončí 22. října. Do té doby je pověřeným generálním ředitelem ČRo Richard Medek, který ve funkci nahradil Václava Kasíka.

Medek by chtěl ve funkci zůstat i po tomto datu. „Cítím se být rozhlasákem a beru to jako příležitost Český rozhlas se pokusit jaksi pozměnit a vést dál na té cestě,“ řekl prozatímní generální ředitel ČRo Richard Medek. Kasíka radní odvolali na mimořádném zasedání 22. července.