Petra Paroubková: Óda na manžela byla lehká ironie

Praha – Blogový zápis Petry Paroubkové Óda na manžela byl záměrnou reakcí na mediální obraz Jiřího Paroubka. Petra Paroubková to řekla v pořadu ČT24 Před půlnocí s tím, že se snažila do opačného extrému převést negativní popisování svého muže v seriózních médiích. Óda na manžela patřila mezi nejdiskutovanější texty letošního léta. Manželka lídra ČSSD v ní lehce naivním způsobem psala o Paroubkovi např. jako o pozorném a galantním, který se stále směje, laškuje a vtipkuje.

"Ódu jsem vytvořila jako návaznost na blog, který jsem napsala den před tím a ve kterém jsem se vyjadřovala k tomu, jakým způsobem vidí média mého muže. Šlo o lehkou ironii reagující na to, jakým způsobem je vytvářen mediální obraz mého manžela, a myslím si, že ti inteligentnější to opravdu pochopili," řekla Paroubková. Podle jejích slov ji ani nekonzultovala s PR oddělením Lidového domu. Do dnešního dne si zmiňovaný článek publikovaný 16. července přečetlo víc jak 128 000 čtenářů, přetiskl jej také například deník MF Dnes.

Paroubková v rozhovoru připustila, že se podílí na tvorbě mediálního obrazu svého muže ve snaze vylepšit jej. „Někdy mám pocit, že v některých redakcích se vede soutěž o to vybrat tu nejhorší fotografii a udělat ten nejhorší záběr. Myslím si, že jeho mediální obraz není nastaven správně,“ podotkla.

Video Před půlnocí
video

Před půlnocí

Reflex se mě snažil vyprovokovat, říká Paroubková

Petra Paroubková také reagovala na jedno z posledních čísel týdeníku Reflex, na jehož titulní straně je parafrázována fotografie nahého Johna Lennona stuleného k Yoko Ono. Reflex pomocí fotomontáže podobně ztvárnil manžele Paroubkovy. V hlavním textu pak mapoval současně Paroubkovu politickou aktivitu a jednotlivá stádia těhotenství jeho ženy. „Měla jsem pocit, že v těhotenství bude člověk chráněný, ale nestalo se to. Čekali reakci, stránku mi poslali předem a snažili se mě nějakým způsobem vyprovokovat,“ řekla Paroubková o redakci Reflexu.

„Žijeme v demokratické a civilizované společnosti. Kopat do někoho jenom proto, že je manželkou špičkového politika je sice fajn, ale jsou věci, přes které se nejde, jako například děti. Svou rodinu a své dítě jsem se rozhodla chránit, jsem ochotná být velkou bojovnicí a myslím, že by to udělala každá matka,“ dodala Paroubková. Bulvár se k ní prý chová slušněji než seriózní média.

Manželé Paroubkovi ve fotomontáži Reflexu
Zdroj: Reflex