Česká televize v pololetí naplnila 45 procent ročního rozpočtu

Praha - Příjmy České televize činily v pololetí 3,34 miliardy korun, což je zhruba 45 procent celoročního plánu. Při jednání Rady České televize to dnes uvedl šéf dozorčí komise rady Ladislav Kozák. Rozpočet televize počítá za celý rok s příjmy a výdaji ve výši 7,318 miliardy korun, informace o hospodaření Rada ČT vzala na vědomí. Koncesionářské poplatky mají televizi vynést 5,8 miliardy korun, reklama 755 milionů korun.

„S výjimkou reklamy byl naplněn plán,“ uvedl Kozák. Podle něj není ohroženo plnění celoročního rozpočtu, televize prý při sestavování rozpočtu uvažovala realisticky.

Dozorčí komise se však pozastavila nad některými položkami hospodaření České televize. Kozák upozornil především na vysoké stavy zásob knih a nosičů CD a DVD z publikační činnosti Edice České televize. Kozák doporučil jejich využití při různých soutěžích. „Určitá část děl už je z tržního hlediska v uvozovkách mrtvolami,“ uvedl k tomu obchodní ředitel Robert Kvapil, podle něhož se televize zřejmě nevyhne výprodeji.

Komise také upozornila na pohledávky po datu splatnosti. To se týká především čtyř milionů korun za společností Český film Praga, která distribuuje seriál Třicet případů majora Zemana na DVD. „Proč, když tato společnost byla vybrána, se nám vyskytuje mezi neplatiči,“ položil otázku Kozák.