Moderátor Letterman spal s kolegyněmi - teď čelí kritice feministek

Washington – Slavný americký bavič a moderátor David Letterman musí řešit choulostivý problém. Nedávno se v přímém televizním přenosu přiznal, že měl sexuální poměr se svými kolegyněmi v práci. Ženské spolky ve Spojených státech jej nyní ostře kritizují, že zneužíval své postavení. Dvaašedesátiletý moderátor přiznal nevěru ve svém pořadu The Late Show minulý týden. Zároveň s tím oznámil, že ho vydíral producent jeho domovské stanice CBS, který po něm žádal dva miliony dolarů za to, že aféru nezveřejní. Letterman se ale obrátil na policii a vše přiznal.

„Ano, měl jsem sex se svými kolegyněmi. A jestli by bylo nepříjemné, kdyby to vyšlo najevo? Nejspíše ano,“ uvedl Letterman. Své manželce, kterou si vzal na jaře, se veřejně omluvil s tím, že si uvědomuje, jak velice ji ranil.

Letterman zneužívá své postavení a moc - vadí feministkám

Video David Letterman čelí sexuální aféře
video

David Letterman čelí sexuální aféře

Reakci televize na Lettermanovu aféru ovšem žádají feministické organizace. Nelíbí se jim to, že moderátor zneužívá své postavení a moc a vytváří tak na pracovišti nepřátelskou atmosféru. Letterman se podle nich dopustil takzvaného sexuálního zvýhodňování, neboť jako šéf rozhoduje například o tom, kdo bude na pořadu spolupracovat nebo jak vysoké budou platy. A ženy, se kterými spí, zvýhodňuje, což je krajně nevhodné a demoralizující. 

Podobné sexuální zvýhodňování je podle feministek běžné v celé zemi. Žádají proto, aby v rozhodovacích funkcích bylo stejné množství žen jako mužů. The Late Show moderuje David Letterman od roku 1993. V posledních měsících se show dostala na vrchol sledovanosti.