Reflex zpoplatní svůj web

Praha - Vydavatelství Ringier rozdělí internetovou podobu svého týdeníku Reflex na placenou a neplacenou část. Zpoplatněný bude například přístup ke kompletnímu vydání časopisu, které bude na internetu už v den, kdy se objeví na stáncích, nikoliv až po týdnu. Server čeká také změna grafického vzhledu. Změny nastanou k 1. dubnu, řekl šéfredaktor Reflexu Pavel Šafr. „Jestliže něco nabízíme v trafice, nemůžeme to znehodnotit tím, že to dáme za týden zadarmo na webu,“ odůvodnil Šafr zpoplatnění části webu.

Ve volné, neplacené části zůstanou rozhovory, komentáře, sloupky, recenze či názory. Naopak exkluzivní materiály, jako jsou kauzy, galerie, ale i aktuální vydání časopisu či archiv jeho starších čísel, se bude vyskytovat v placené části. Aktuální vydání si přitom čtenáři budou moci prohlížet jak v klasické textové podobě, tak ve flashovém prohlížeči, který zobrazí stránky přesně tak, jak je možné je vidět v časopise.

Pavel Šafr, šéfredaktor Reflexu:

„Obsah, jaký má Reflex.cz, těžko najdete někde jinde na internetu. Není to běžné zpravodajství, naše materiály jsou zcela unikátní. A za originalitu a exkluzivitu se platí.“


Změny čekají čtenáře i v datu zveřejněné internetové podoby tištěného vydání. To nebude on-line k dispozici až týden poté, co vyjde, ale hned v den vydání. „Musíme předvídat vývoj v tom směru, že část lidí jej bude chtít číst na webu,“ prohlásil Šafr. 

Placená část webu bude automaticky přístupná pro všechny stávající i nové předplatitele tištěného Reflexu. Ostatní čtenáři budou mít možnost zakoupit si celoroční, nebo jen týdenní přístup. Týdenní přístup půjde zakoupit pomocí SMS v ceně 50 Kč nebo online platbou platební kartou.