Duhan zruší pozice ředitelů celoplošných stanic ČRo

Brno - Český rozhlas k 1. dubnu zruší pozice ředitelů všech čtyř celoplošných stanic. Stanice dosud řídili dva lidé, ředitel a šéfredaktor. Nyní to bude jen šéfredaktor. Radě ČRo to na jejím zasedání v Brně řekl prozatímní generální ředitel veřejnoprávního rozhlasu Peter Duhan. Změna se tak dotkne zejména stanice ČRo 2 - Praha, která má nyní obsazeny oba dva posty. Kdo z nich bude šéfem stanice, to Duhan neuvedl.

„Zrušení pozic ředitelů celoplošných stanic a jejich nahrazení šéfredaktory přinese úspory asi 1,7 milionu korun,“ uvedl Duhan. V souvislosti se změnou vypracuje i nové organizační schéma.

Případná personální změna ve vedení se bude týkat zřejmě jen stanice Praha. Jejím ředitelem je Jiří Vejvoda, šéfredaktorkou Bronislava Janečková. Na Radiožurnálu nyní samostatná pozice ředitele není, neboť Hana Hikelová je ředitelkou všech zpravodajských stanic a změna se jí podle Duhana nedotkne. Na Vltavě, kde je ředitelem Lukáš Hurník, nyní pozice šéfredaktora není obsazena. Hurník tak zřejmě povede stanici nadále právě na pozici šéfa redakce. Také na stránkách ČRo 6 je uvedeno pouze jméno ředitele, kterým je Radko Kubičko.

Rada vyzvala Duhana, ať vyřeší problémy Radia Wave

Místopředseda rady Ladislav Jíša a člen rady Antonín Zelenka změnu přivítali. Na dvojité řízení stanic prý rada již v minulosti několikrát vedení ČRo upozorňovala. Nelíbilo se jí, že zatímco funkce ředitele byla podřízena přímo generálnímu řediteli celého rozhlasu, pozice šéfredaktorů „visely ve vzduchu“ a byly pouze formálně podřízeny programovému řediteli.

Rada Českého rozhlasu dnes Duhana na zasedání zároveň vyzvala, aby začal šetřit na provozu stanice pro mladé Radio Wave. Náklady na vysílání a provoz stanice podle rady neodpovídají počtu posluchačů.

Rada je navíc podle svého usnesení zneklidněna neustále klesající poslechovostí stanice. Doporučila proto Duhanovi jednomyslně pěti současnými hlasy, aby se profilem stanice zabýval na nadcházející programové konferenci ČRo.

Rozhlasové studio
Rozhlasové studio
Více fotek
  • Rozhlasové studio autor: ČT24, zdroj: ČT24 http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/7/692/69132.jpg
  • Radio Wave autor: ČT24, zdroj: ČT24 http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/7/645/64402.jpg