ABC News ve čtvrtek odvysílá svou ranní show z Prahy

New York - Americká televizní stanice ABC News ve čtvrtek při příležitosti podpisu nové americko-ruské smlouvy o snížení počtu jaderných zbraní odvysílá svou ranní show z Prahy. Její moderátor George Stephanopoulos také v českém hlavním městě natočí exkluzivní rozhovor s americkým prezidentem Barackem Obamou, který se bude vysílat v pátek. Z Prahy se ABC News přesune do Ruska. V pátek svou ranní show Dobré ráno Ameriko odvysílá z Petrohradu a v pondělí z Moskvy. Chystá se zaměřit na problémy „nového“ Ruska. Z jeho hlavního města pak v pondělí také nabídne rozhovor s ruským prezidentem Dmitrijem Medveděvem.

Pořad Dobré ráno Ameriko se ve Spojených státech vysílá každý všední den od 13:00 do 15:00 SELČ, obvykle ze studia na newyorském Times Square. Stephanopoulos, který je bývalým poradcem někdejšího prezidenta Billa Clintona a známým americkým novinářem, se jedním z jeho moderátorů stal loni v prosinci.Historický podpis nové smlouvy mezi Ruskem a Spojenými státy v Praze bude zřejmě doprovázet značný zájem médií. Podle neoficiálních informací kvůli němu přicestuje více než tisícovka zahraničních novinářů.

Video Reportáž Terezy Kručinské
video

Reportáž Terezy Kručinské

Akreditace na pražský summit však nedostali všichni zájemci z řad novinářů. Smůlu měla například korespondentka španělského rádia v Berlíně, která chtěla o podpisu smlouvy psát přímo z Prahy.