ČT24 oslavila páté výročí rekordní sledovaností

Praha - ČT24 zaznamenala v měsíci dubnu rekordní sledovanost, a to jak v celodenním vysílání, tak i v hlavním vysílacím čase. Zpravodajskému programu se podařilo překročit v měsíčním celodenním podílu na publiku hranici tří procent, hodnota 3,29 % je dosud nejlepším výsledkem v historii ČT24. K nárůstu sledovanosti přispěly zejména události spojené se summitem o jaderném odzbrojení v Praze, předvolební vysílání a také přímé přenosy a speciální pořady k tragické letecké havárii polského vládního speciálu v Rusku.

„Je potěšující, že diváky táhne předvolební vysílání. Veřejná služba musí být vždy před volbami nejpodrobnějším zdrojem informací, nabízet politické debaty, přímé přenosy ze zahajování kampaní, tiskových konferencí a přinášet analýzy ekonomických témat. Fakt, že náročné veřejnoprávní předvolební vysílání lidé sledují, je důkazem smyslu takových pořadů a věříme, že ČT24 tím upevňuje svou pozici nejserióznějšího zpravodajského média,“ říká ředitel zpravodajství ČT Milan Fridrich.

V žebříčku nejsledovanějších pořadů ČT24 za měsíc duben obsadily přední místa Otázky Václava Moravce 2. část, vysílané exkluzivně na této stanici. Na první příčku se dostaly OVM 2. část z 11. dubna, kdy byli hosty pořadu Jiří Paroubek (ČSSD) a Petr Nečas (ODS)) a jejich slovní duel si nenechalo ujít v průměru 328 tisíc dospělých (sledovanost 3,7 % při podílu na publiku 13,74 %). Třetí pozici zaujali OVM 2. část z 18. dubna, kdy pozvání do studia přijali Přemysl Sobotka (ODS) a Jan Kohout, ministr zahraničí vlády ČR, a hlavním tématem debaty bylo rozloučení s oběťmi leteckého neštěstí ve Smolensku a reflexe Katyně s průměrnou sledovaností 282 tisíc dospělých diváků.

Mimořádnému zájmu se těšily odpolední zprávy a přímé přenosy, které souvisely s pádem letadla ve Smolensku a posledním rozloučením s oběťmi této katastrofy. Rekordní sledovanost měly v dubnu rovněž předvolební speciály Hydeparku, Ekonomická inventura a Události, komentáře zaměřené na politický audit posledních čtyř let s lídry parlamentních stran. Nadprůměrnou sledovanost mají na ČT24 rovněž Otázky Václava Moravce speciál. Zpravodajskému programu se výkonem 1,62 % podařilo dosáhnout měsíčního rekordu i v hlavním vysílacím čase mezi 19. a 22. hodinou.