„Posílíme blokování škodlivých informací ze zahraničí, abychom předešli jejich šíření po Číně a odolali internetovým útokům od zahraničních nepřátelských sil,“ řekl mluvčí.
Peking podporuje využití internetu v podnikání a vzdělávání, ale pokouší se blokovat materiál, který označuje za podvratný nebo pornografický. Provozuje proto rozsáhlý systém monitorování a cenzury na síti. Už nyní se odhaduje, že čínský internet hlídá 40 až 60 tisíc lidí.

Tomáš Etzler a Jiří Vítek ve Studiu 6
Regulátoři blokují přístup na internetové stránky na zahraničních serverech, které provozují aktivisté za lidská práva a některé zpravodajské organizace. Blokovány jsou ale i sociální sítě, jako Facebook nebo Twitter, zablokován je také YouTube. Americký vyhledávač Google přesunul zhruba před měsícem webové vyhledávání pro Čínu do Hongkongu, protože s čínskými cenzory odmítl spolupracovat.
Kvůli cenzuře Čína vyvíjí stále nové technologie. Velký čínský firewall, systém spuštěný od roku 1998 je v plném provozu od roku 2003. Soustava routerů a na ně navázaných počítačů kontroluje informace přicházející po internetu do země. Filtrace může fungovat i opačně, některé informace se nemusejí dostat z Číny.
Populace internetových uživatelů v Číně je ve světovém měřítku zdaleka největší. Překročila již hranici 400 milionů lidí, když má 233 milionů čínských uživatelů přístup k webu přes mobilní telefon.