RRTV udělila pokuty ve výši 285 000 korun

Praha - Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) udělila na svém úterním zasedání pokuty o souhrnném objemu 285 000 korun. Největší sankce ve výši 100 000 korun musí zaplatit Česká televize a společnost Help Film. ČT dostala pokutu za to, že 28. srpna 2009 v pořadu Události, konkrétně v reportáži Nový trend při problémech ve stavebním řízení, nedodržela zásadu objektivity a vyváženosti. Televize zde nedala prostor k vyjádření kritizované straně.

Firma Help Film obdržela dvě padesátitisícové pokuty. První za to, že na programu Film Box v roce 2009 byla československá tvorba zastoupena pouze z 12,2 procenta. Licence ale vyžaduje třicetiprocentní podíl. Zároveň loni nebyl opatřen potřebný počet pořadů programu titulky. Dalších 50 000 Kč musí Help Film zaplatit za to, že do programu Filmbox Extra loni nezařazoval filmy vyrobené v zemích národnostních menšin žijících v ČR. Ani na tomto programu nebyl odvysílán potřebný počet programů obsahujících titulky.

RRTV dále udělila pokutu 50 000 korun společnosti CET 21, která označila firmu Rimmel jako sponzora pořadu odvysílaného na TV Nova ráno 6. září 2008. Společnost v tomto případě podle RRTV porušila povinnost zajistit, aby reklamy a teleshopping byly rozeznatelné a zvukově či obrazově oddělené od ostatních částí televizního programu.

Dalších 25 000 musí zaplatit provozovatel Rádia Impuls - firma Londa. Impuls totiž podle RRTV odvysílal 29. ledna letošního roku skrytou reklamu na pořad Televizní noviny. Zbylých 10 000 korun nařídila RRTV uhradit společnosti SAT Plus, která Radě neposkytla údaje potřebné ke kontrole podílu evropské tvorby a nezávislé evropské tvorby ve vysílání programu FUN 1 v roce 2009.

Logo televize Nova
Logo televize Nova