Larry King ohlásil konec své noční show

New York - Populární americký moderátor Larry King na podzim ukončí vysílání své noční show na CNN. Na televizních obrazovkách se pravidelně objevoval přes 25 let. Šestasedmdesátiletý moderátor prý chce trávit víc času s rodinou. List The New York Times napsal, že sledovanost jeho pořadu od prezidentských voleb v roce 2008 klesla o polovinu zhruba na tři čtvrtě milionu diváků.

Oznámení o odchodu do moderátorského důchodu začal King dramatickým povzdechem. Po 40 000 rozhovorech a čtvrt století pravidelného vysílání není divu. Legenda novinářského světa končí. „Můj recept? Nikdy nepoužívám slovo 'já'. Při vysílání se soustředím pouze na hosta, nestavím do popředí sám sebe,“ prozradil King.

Larry King:

„Mluvil jsem s chlapy ze CNN a řekl jim, že bych chtěl na podzim ukončit noční show Larry King Live, oni na to laskavě přistoupili. Dá mi to víc času, který budu moct strávit s manželkou a hraním s dětmi.“

Video Reportáž Martina Jonáše
video

Reportáž Martina Jonáše

Reportáž Martina Jonáše

U 30.6.2010

Miloš Čermák v Událostech, komentářích

Larry King proslavil také část svého oděvu. Pověstné kšandy neodložil dokonce ani ve vaně, kde zpovídal komika Jima Carreyho. Z obrazovek moderátor úplně zmizet nechce. Sedmkrát ženatý Larry King se k divákům hodlá vrátit vždycky, když se bude dít něco důležitého jak v USA, tak na mezinárodní scéně. „Jsem neuvěřitelně hrdý, že jsme se dostali do Guinessovy knihy rekordů za nejdéle běžící show se stejným moderátorem ve stejném vysílacím čase,“ řekl nedávno King.

Za svou kariéru vyzpovídal všechny americké prezidenty, i další světové celebrity a politiky. Jeho show ale v posledních měsících ztrácela sledovanost a diváci utíkali ke konkurenci, ať už k Fox News, nebo MSNBC. Jeho oznámení o odchodu přišlo jen týden poté, co mediální kritik The New York Times David Carr doporučil CNN, aby si za Kinga našla náhradu.

Podle tohoto listu se sledovanost Kingova pořadu za poslední dva roky propadla téměř o polovinu. Média spekulují, že by se jeho nástupcem mohl stát Piers Morgan - Brit, bývalý bulvární novinář a porotce televizních soutěží.