Zakladatel Playboye chce plnou kontrolu nad firmou

Los Angeles - Zakladatel legendárního časopisu Playboy Hugh Hefner chce převzít firmu plně do svých rukou. Ve firmě v současnosti vlastní 69 a půl procenta akcií. Pokud získá i zbytek, stáhne Playboy z akciového trhu. Za akcii nabízí 5 a půl dolaru. Nebude to mít ale jednoduché - o cenné papíry se začíná ucházet i konkurenční Penthouse.

Jeden z neprodávanějších pánských časopisů všech dob založil Hefner v roce 1953. Celý svět naučil větší otevřenosti k sexualitě a je synonymem pro erotické fotografie žen - mnohdy z řad velmi známých osobností.

Ani krásné polonahé ženy ale časopis v dobách hospodářské recese nezachránily. Playboy začíná razantně šetřit - propustí některé zaměstnance a celkově chce uspořit tři miliony dolarů ročně. „Hugh Hefner chce koupit Playboy zpátky, protože prochází těžkými časy. Je tu velká konkurence. Náklady tudíž klesají. Míň peněz je i z reklamy. Dva důležité zdroje příjmů jsou tedy ohroženy. Bere to velice osobně,“ říká viceprezident marketingové firmy Horizon Media Brad Astate.

Video Hefner chce zpět celý Playboy
video

Hefner chce zpět celý Playboy

Příjmy z reklamy do jisté míry nahrazuje slavné logo králíčka, které firma propůjčuje kasinům, klubům a módním návrhářům. „Kdybych býval věděl, jak se ten králík stane důležitým, asi bych si dal pořádně záležet a několikrát ho předělal. Takhle platil hned první pokus, který byl hotov asi za půl hodiny,“ popisuje Hefner vznik jednoho z nejznámějších log na světě.

Podle některých amerických médií se chce Hefner stáhnout a hledá pro Playboy kupce. Hefner to ale popírá - neuvažuje ani o prodeji ani o sloučení s někým jiným. Časopis ocenil na 185 milionů dolarů - tedy zhruba 3 miliardy a 700 milionů korun.

Časopis Playboy
Časopis Playboy
Více fotek
  • Časopis Playboy autor: ČT24, zdroj: ČT24 http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/18/1797/179650.jpg
  • Playboy autor: ČT24, zdroj: ČT24 http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/18/1797/179648.jpg