Přenosy z fotbalové ligy budou na ČT, Nově, Nova sportu a Sportu 2

Praha - Přenosy z ligy budou vysílat vedle České televize také Nova, Nova sport a Sport 2, všech 240 utkání bude vysílat také internetová televize na portálu Tipovani.cz. Na tiskové konferenci to potvrdil Roman Ječmínek, ředitel společnosti KPS Media, vlastníka práv. Z každého kola se budou vysílat čtyři utkání. Sobotní a pondělní utkání se budou hrát před kamerami veřejnoprávní televize.

Dosud vysílala prvoligová utkání pouze Česká televize na programech ČT2 a ČT4, ale nové vysílací schéma bude výrazně bohatší. Každé ligové kolo začne v pátek. „Přes léto se budou ligová utkání vysílat od 17:30 na Nově, od září přejdou přenosy na Nova sport. V neděli od 17:00 se objeví jeden přenos na stanici Sport 2,“ vysvětlil Ječmínek, podle kterého bude možné zhlédnout utkání i na webu.

„Všechny společnosti dostanou možnost vysílat zápasy na svých webech, všech 240 zápasů bude také vysílat webový portál www.tipovani.cz,“ doplnil informaci zástupce KPS Media.

Fotbalový svaz míní, že více přenosů na různých stanicích pomůže i v tom, jak bude fotbal prezentován. „Možná to pomůže vytvořit i lehce konkurenční prostředí a celý projekt podle mého posouvá náš fotbal o mílové kroky vpřed,“ uvedl místopředseda ČMFS Jindřich Rajchl.

Logo televize Nova
Zdroj: ČT24
Autor: ČT24