Playboy spustil web bez lechtivých snímků vhodný prý i do kanceláře

Chicago - Příležitost dokázat svá tvrzení získali ti, kdo prohlašují, že si legendární časopis pro dospělé Playboy pořizují jen kvůli jeho článkům. Americká společnost Playboy Enterprises Inc. zahájila provoz internetové stránky, která neobsahuje žádné akty a prý ji lze bezpečně prohlížet i v práci. Na thesmokingjacket.com návštěvníci nenajdou žádný obrázek nahých či polonahých dívek, jako tomu je v případě serveru playboy.com. Cílovou skupinu Playboye, muže ve věku 25 až 34 let, chce společnost k obrazovce přilákat humorem v době, kdy je nejvíce pravděpodobné, že budou u počítače, tedy v práci.

„Mnoho našich návštěvníků se zaloguje (na playboy.com) po práci a my jsme zjistili, že jsme zmeškali skvělou příležitost oslovit je, když jsou nejčastěji online: když sedí za stolem, nepracují, posílají e-maily přátelům,“ řekl vedoucí vydání Playboye Jimmy Jellinek.

Stránka nebude obsahovat dlouhé rozhovory nebo podrobné články jako časopis. Místo toho chce být výrazně nezávažná, jazykem jejích uživatelů takzvaně ROFL, z anglického rolling on the floor, laughing (válet se smíchy po podlaze).

Web má k dispozici fotoarchiv časopisu se snímky podobnými záběru play-off dívek Palyboye z roku 1983, kde playmates oděné do plavek soutěží v přetahování lanem. Obsahovat bude i odkazy na vtipné přílohy kolující po internetu. Server jinak legendární časopis pro dospělé kromě umístění jeho symbolu, hlavy zajíčka, do jednoho z písmen názvu serveru nepřipomíná.

Název upomínající lehký kabát na doma vhodný pro chvíle odpočinku s doutníkem či dýmkou stránka získala podle oblíbeného oblečení zakladatele časopisu Hugha Hefnera.