OVM o sporech ve vládní koalici

Hlavním hostem nedělních Otázek Václava Moravce bude ministr obrany, místopředseda ODS Alexandr Vondra. Debata se zaměří na spory ve vládní koalici o škrtech v letošním státním rozpočtu, úspory v resortu obrany, škrty v rozpočtu pro příští rok, stabilitu současné vládní koalice před hlasováním o důvěře, prověření bývalých armádních zakázek a systémová opatření či účast Armády ČR v zahraničních armádních misích.

Slova se ujmou také ministr dopravy Vít Bárta (člen rady a grémia VV), primátor Brna a stínový ministr dopravy Roman Onderka (ČSSD) a bývalý generální ředitel ČD Cargo Josef Bazala. Témata diskuze budou první kroky ministra dopravy v úřadu, personální politika, kritika opozice na adresu bezpečnostní agentury ABL a její vliv ve státní správě, koaliční smlouva a návrh programového prohlášení vlády v oblasti dopravy a také škrty v resortu dopravy.

Hostem druhé části pořadu bude bývalý ministr spravedlnosti Pavel Němec, který bude hovořit o průběhu soudního řízení s Marií Benešovou, případě katarského prince nebo o zakázkách pro advokátní kancelář, kde je spolupodílníkem. Bývalý ministr zareaguje také na „odněmcování“ české justice.

V neděli 1. srpna od 12:00 na ČT24.