Časopisy Květy a Vlasta jsou na internetu

Praha - Vydavatelství Sanoma Magazines Praha a internetová firma Centrum Holdings umístily obsah časopisů Vlasta a Květy na internet. Nový server s názvem Magazíny Atlas, který bude oba magazíny zastřešovat, mohou čtenáři navštívit na adrese magaziny.atlas.centrum.cz. Hlavní cílovou skupinou společného projektu jsou ženy a muži od 35 let. Společnosti o tom informovaly ve společné tiskové zprávě.

„Oba internetové magazíny by měly být na jedné straně webovými projekty pro čtenáře našich klasických magazínů, neboť k těmto značkám už mají vybudovaný vztah. Na druhou stranu jsme přesvědčeni, že tyto weby přitáhnou pozornost širokého spektra čtenářek, které jinak Vlastu a Květy nečtou,“ uvedl Martin Smrž, který má na starosti rozvoj nových projektů.

Internetové stránky časopisů nebudou identickými kopiemi tištěných verzí, budou je připravovat redakce obou magazínů. Do budoucna je v plánu i zavedení video obsahu. Nejzajímavější články z obou magazínů se budou objevovat na domovské stránce portálu Atlas.cz v sekci Ze života nebo při přihlášení do mailu Atlas.cz.

„Budoucnost internetových médií bezpochyby patří kvalitnímu obsahu, pokud se však k tomu navíc přidají i další masově oblíbené internetové služby pro uživatele, je šance uspět na trhu násobně větší. Proto jsme nedávno představili uživatelsky jednoduché a přehledné rozhraní Mailu na Atlas.cz, které bude s Magazíny do budoucna účelně propojeno,“ uvedl ředitel pro obchod a marketing společnosti Centrum Holdings Tomáš Búřil.


Vydavatelství Sanoma Magazines Praha, která patří do finské mediální skupiny Sanoma, se specializuje na společenské časopisy a kromě Květů a Vlasty vydává například Story, Praktickou ženu, Překvapení či českou verzi měsíčníku National Geographic. Vydává i publikace zaměřené na odborné a podnikatelské informace a časopisy o bydlení. Centrum Holdings provozuje mimo jiné značky Atlas.cz, Centrum.cz, Aktuálně.cz, ICQ, Xchat.cz nebo Žena.cz. Návštěvnost všech webů je dohromady 3,8 milionu uživatelů měsíčně. Skupina zaměstnává 400 lidí.

Periodika vydavatelství Sanoma
Periodika vydavatelství Sanoma